Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Bydgoski REMONDIS modernizuje i hermetyzuje swoją instalację

Bydgoski REMONDIS modernizuje i hermetyzuje swoją instalację
dom
19.08.2022, o godz. 9:36
czas czytania: około 1 minuty
0

Spółka REMONDIS Bydgoszcz złożyła wniosek o pozwolenie na budowę w związku z modernizacją i hermetyzacją instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych przy ul. Inwalidów 45 w Bydgoszczy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

17 sierpnia wniosek o pozwolenie na budowę wraz z dokumentacją dotyczącą inwestycji wpłynął do Urzędu Miasta w Bydgoszczy. Podczas lipcowego posiedzenia Rady Społecznej założenia projektu budowlanego poznali przedstawiciele mieszkańców osiedla Siernieczek.

Inwestycja posiada już decyzję środowiskową i warunki zabudowy. Złożenie wniosku o pozwolenie na budowę jest kolejnym krokiem inwestora, który powinien jeszcze bardziej przybliżyć moment rozpoczęcia modernizacji. W związku z tym Remondis Bydgoszcz czeka na wydanie opinii czy zostały spełnione wszystkie warunki do wydania pozwolenia na budowę.

– Chcemy jeszcze w tym roku rozpocząć prace budowlane. Dzięki inwestycji, bydgoska instalacja będzie jedną z najnowocześniejszych w kraju i będzie spełniała standardy najlepszych dostępnych technik (BAT). Zastosowane rozwiązania zwiększą efektywność zagospodarowania odpadów. Pozwolą również wyeliminować występujące, zwłaszcza w okresie letnim, uciążliwości zapachowe zgłaszane przez okolicznych mieszkańców – mówi Leszek Pieszczek, członek zarządu REMONDIS Bydgoszcz.

Hermetyzacją zostanie objęta kompostowania, a w drugim etapie przebudowana zostanie sortownia. Dzięki inwestycji rozładunek odpadów oraz proces ich zagospodarowania przebiegać będą w zamkniętych halach wyposażonych w biofiltry oczyszczające powietrze oraz system podciśnienia, zapobiegający wydostawaniu się zapachów na zewnątrz. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 40 mln zł.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024