Komunalna spółka ADM w tym roku zaplanowała między innymi termomodernizacje kilkunastu budynków oraz utworzenie nowych mieszkań socjalnych i kolejnych mieszkań wspomaganych.

Na bieżący rok spółka komunalna ADM zaplanowała zadania inwestycyjne na kwotę ok. 10,5 mln zł. Część tych środków, około 3,8 mln zostanie wykorzystana na dokończenie programu Kawka. Prace obejmą kompleksową termomodernizację 10 budynków.

Przebudowa budynku przy ul. Saperów 207 na Jachcicach pochłonie ok. 2 mln zł. Powstanie tam 13 lokali socjalnych. Kolejne blisko 800 tys. zł trafi natomiast na utworzenie kolejnych 6 mieszkań wspomaganych na Okolu i Wilczaku. Mają one pomóc osobom wybranym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na przykład w wychodzeniu z bezdomności. Na oba te projekty Bydgoszcz pozyskała dofinansowanie ze środków europejskich.

4 mln zł z puli na inwestycje wykorzystamy na modernizację komunalnego zasobu nieruchomości między innymi na odnowienie 80 pustostanów,  prace termomodernizacyjne w kolejnych 2 budynkach, podłączenie 21 budynków do sieci gazowej oraz 3 nieruchomości do sieci ciepłowniczej.

Na wymianę instalacji wewnętrznych, remonty dachów, klatek schodowych, wymianę stolarki drzwiowej i inne  roboty ogólnobudowlane wydanych zostanie kolejnych 5 mln zł.

Zasób mieszkaniowy, którym zarządza ADM jest bardzo zróżnicowany – od budynków kilkuletnich do zabytkowych kamienic, objętych ochroną konserwatorską, włącznie. Prawie 90 procent budynków gminnych powstało przed 1945 rokiem a średni wiek kamienic szacuje się na 110 lat.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Mieszkania dają w ruderach i slamsach. Co lepsze to ADM razem z miastem sprzedaję na lewo i prawo. Administracja sprzedaży mieszkań i kamienic. Bo tylko to potrafią robić. Ja buduję, to się pytam co buduję, kolejna sobie willę? Wasze ulice nasze kamienice, a wasze miejsce jest na ulicy. 120 tysięcy na jedno mieszkanie? Pewnie wyremontują jakieś rudery, w dziury poupychają firany, a zamiast wylewki to gruz i śmieci wysypią. Dział techniczny w ADM to śmiech na sali. Wapnem wybielą ściany a wpiszą że farbą za 10 tysięcy złotych.

Skomentuj