Ruszyła budowa ścieżki rowerowej łączącej ulicę Konną z traktem przy skateparku i punktach gastronomicznych. Dzięki tej inwestycji i dodatkowym oznaczeniom w Myślęcinku utworzona zostanie pętla dookoła stawów.

Ciąg pieszo-rowerowy budowany jest od alei lipowej poprzez mostek wenecki aż do ulicy Konnej. Osiągnie długość ok. 400 m. Zarówno ścieżka rowerowa, jak i chodnik wykonane zostaną z betonu asfaltowego.  Rozdzielać je będzie pas zieleni.  Aby ułatwić poruszanie się, wybudowane zostaną schody terenowe i pochylnie dla niepełnosprawnych. Zadbano także o niewidomych, którzy dzięki specjalnym wypustkom będą wiedzieli, w którym miejscu ulicy Konnej rozpoczyna się ścieżka i jak dalej się poruszać.   Za inwestycję odpowiedzialna jest firma Pol-Dróg z Nakła nad Notecią. Prace powinny zakończyć się wraz z początkiem października.  Wartość umowy brutto to 272 586,44 tys. zł.

Dzięki nowej trasie i oznaczeniom utworzona zostanie ścieżka rowerowa dookoła stawów myślęcińskich. Będąc na trakcie obok skateparku i punktów gastronomicznych wystarczy wjechać w budowaną właśnie drogę, by dojechać do ulicy Konnej, która poprzez oznaczenia poziome i pionowe zyska nową organizację ruchu.  Dalej cykliści pojadą promenadą do Różopola, tam skręcą w ścieżkę przy wakeparku i pojadą nią w kierunku punktu, z którego wyruszyli. Inwestycja została uzgodniona z bydgoskimi środowiskami rowerowymi.

źródło: bydgoszcz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj