Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia” we współpracy z Urzędem Miejskim w Bytomiu, Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach oraz Urzędem Miasta Radzionków, po raz czwarty organizuje dla szkół i przedszkoli program „Moje Czyste Miasto”, którego celem jest podniesienie ekologicznej świadomości uczniów.

„Moje Czyste Miasto" to nie tylko zbiórka surowców wtórnych w szkołach i przedszkolach, ale także zwrócenie uwagi na to, jak wielki problem stanowią dziś śmieci oraz jak ważne jest kształtowanie nawyku ich segregowania wśród najmłodszych. Przed rozpoczęciem zbiórki, firmy partnerskie: PUK Ruda Śląska Sp. z o.o. oraz REBA Organizacja Odzysku SA z Warszawy dostarczą każdej placówce pojemniki na odpady. Operatorzy  będą odbierać zebrane odpady bezpłatnie wg ustalonego harmonogramu.

Za zebrane butelki PET i makulaturę szkoły i przedszkola otrzymają wynagrodzenie. Podobnie, jak w ubiegłych edycjach programu, placówki będą rywalizować o tytuł Lidera Segregacji Zimy i Wiosny oraz Lidera Segregacji Roku w trzech kategoriach: najlepsze przedszkole, najlepsza szkoła podstawowa i gimnazjalna oraz najlepsza szkoła ponadgimnazjalna (w tym inne placówki oświatowe). Na zwycięzców czekają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W poprzedniej edycji programu wzięło udział 46 placówek, w których zebrano łącznie 49,85 ton makulatury, prawie 2 tony butelek PET i 1,5 ton baterii. 

źródło: bytom.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj