Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Cabernet Savignon na wodzie z... oczyszczalni

Cabernet Savignon na wodzie z... oczyszczalni
Kalina Olejniczak
18.12.2017, o godz. 15:59
czas czytania: około 1 minuty
0

Producent wina z Meksyku używa do podlewania plantacji wody z recyklingu. Butelka czerwonego wina kosztuje nawet 200 dolarów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Camillo Magoni, mieszkający w Meksyku winiarz włoskiego pochodzenia, używa oczyszczonej wody do uprawy winorośli. Woda z recyklingu dostarczana jest do jego plantacji w dolinie Guadalupe na południe od miasta Tijuana i zasila 800 bujnych roślin. Winogrona szczepu Cabernet Savignon po procesie fermentacji trafiają do butelek, a te w detalu osiągają cenę nawet 200 dolarów.

Dzięki wykorzystaniu wody recyklingowanej, więcej wody pitnej trafia do miast. To szczególnie istotne w rejonie, który zmaga się z niedoborami wody.

– Smak Cabernet Savignon jest zachowany, woda, której używamy jest krystalicznie czysta, mówi Camillo Magoni, który od 50 lat produkuje wino w rejonie Zatoki Meksykańskiej. Zaznacza, ze chce rozwijać projekt, obserwując czy przyłączą się do niego inni producenci. Dolina Guadalupe słynie z uprawy winorośli.

Wysokozaawansowane technologie odzyskiwania wody (“od toalety do kranu”) wykorzystywane są w wielu regionach, gdzie występuje jej deficyt. W Izraelu stosuje się ją do upraw rolnych, a w Singapurze i Australii do przemysłu i spożycia. Jednak w Ameryce Łacińskiej to pierwszy tego typu projekt, chociaż, jak przyznają specjaliści, mieszkańcy nielegalnie używają wody oczyszczanej samodzielnie.

Regulacja cen może zatrzymać recykling wody w Sydney

źródło: Reuters

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024