W ostatnich latach olbrzymią wagę przywiązuje się do zachodzących zmian klimatu i działań, jakie może podjąć nasza cywilizacja w celu ich ograniczenia i adaptacji do ich skutków.

Nic zatem dziwnego, że temu tematowi poświęconych jest wiele wydarzeń. Zmiany klimatu są także doskonałym polem dla rozwoju technologii służących ochronie przed nadmierną emisją tzw. gazów cieplarnianych. Potrzebę prezentacji działań i technologii służących ochronie klimatu dostrzegli zatem także organizatorzy targów. Dowodem na to jest Carbon Expo. W 2011 r. ta wystawiennicza impreza, która odbyła się w Barcelonie zgromadziła 220 wystawców i 2800 zwiedzających ze 110 krajów. Miejscem tegorocznej edycji będzie Kolonia. 

Od 30 maja do 1 czerwca będzie tam można nie tylko zobaczyć ekspozycję prezentującą szeroki wachlarz produktów, technologii i usług, ale także wziąć udział w ok. 27 konferencjach, które ujęte zostały w trzy zasadnicze nurty: Polityki i instrumenty działań na rzecz klimatu, Energia i technologie niskoemisyjne oraz Finansowanie inwestycji.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj