Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Kontrole CBA w obszarze gospodarki odpadami

Kontrole CBA w obszarze gospodarki odpadami
MŁ/PAP
20.12.2022, o godz. 8:32
czas czytania: około 1 minuty
0

Centralne Buro Antykorupcyjne kontroluje Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) oraz gminę Kondratowice (woj. dolnośląskie) i jej zamówienia na wywóz odpadów komunalnych w ostatnich trzech latach.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Kontrola MZGO w Dąbrowie Górniczej

Zespół prasowy CBA poinformował we wtorek PAP, że kontrola MZGO w Dąbrowie Górniczej dotyczy 2019 roku i udzielenia firmie ALBA MPGK zamówienia publicznego na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie. Podjęli ją 1 grudnia funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych katowickiej delegatury Biura.

“Kontrola dotyczy podejmowania i realizacji decyzji w sprawie udzielenia tego zamówienia przez MZGO oraz jego realizacji i rozliczenia” – podał PAP zespół.

Kontrola ma potrwać trzy miesiące – do 1 marca 2023 r. Zgodnie z ustawą o CBA szef Biura może ją jednak przedłużyć – w uzasadnionych przypadkach – o kolejne sześć miesięcy.

Kontrola w gminie Kondratowice

Zespół prasowy CBA poinformował również, że kontrolę w gminie Kondratowice podjęli funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych wrocławskiej delegatury Biura.

“Od 15 grudnia prowadza oni kontrolę przestrzegania przez gminę określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji przy przygotowaniu, udzielaniu i realizowaniu zamówień publicznych na świadczenie usług w zakresie wywozu odpadów komunalnych w latach 2019-22” – podał PAP zespół.Zespół podał, że kontrola potrwa do 15 marca, ale zgodnie z ustawą o CBA szef Biura może ją w uzasadnionych przypadkach przedłużyć o kolejne sześć miesięcy – do połowy września.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024