Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezesa siedleckiego zakładu utylizacji odpadów, samorządowca oraz dwóch przedsiębiorców – poinformował Zespół Prasowy CBA. Zatrzymania są związane z nieprawidłowościami w związku z organizacją postępowań przetargowych.

“Funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali cztery osoby, w tym prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach, burmistrza Miasta Kałuszyn oraz dwóch przedsiębiorców. Czynności przeprowadzono na terenie Mazowsza i Śląska” – przekazał Zespół Prasowy CBA.

Postępowanie w sprawie nieprawidłowości

Jak zaznaczyło CBA, postępowanie dotyczy nieprawidłowości w związku z przetargami organizowanymi w Zakładzie Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Siedlcach oraz Urzędzie Miejskim w Kałuszynie w latach 2019-2021. “Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie-Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej” – zaznaczyła CBA.

“Ustalenia śledczych wskazują na działanie podejrzanych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych poprzez wejście w nieformalne porozumienia w związku z organizowanymi przetargami” – podało CBA.

“To pierwsza realizacja warszawskiej Delegatury CBA i Prokuratury Okręgowej w Lublinie-Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej w tej sprawie” – dodało CBA.

Czytaj więcej

Skomentuj