Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Zmowa przetargowa. CBA: wśród zatrzymanych burmistrz, prezes zakładu utylizacji i przedsiębiorcy

Zmowa przetargowa. CBA: wśród zatrzymanych burmistrz, prezes zakładu utylizacji i przedsiębiorcy
MŁ/PAP
08.06.2022, o godz. 10:21
czas czytania: około 1 minuty
0

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezesa siedleckiego zakładu utylizacji odpadów, samorządowca oraz dwóch przedsiębiorców - poinformował Zespół Prasowy CBA. Zatrzymania są związane z nieprawidłowościami w związku z organizacją postępowań przetargowych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

“Funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali cztery osoby, w tym prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach, burmistrza Miasta Kałuszyn oraz dwóch przedsiębiorców. Czynności przeprowadzono na terenie Mazowsza i Śląska” – przekazał Zespół Prasowy CBA.

Postępowanie w sprawie nieprawidłowości

Jak zaznaczyło CBA, postępowanie dotyczy nieprawidłowości w związku z przetargami organizowanymi w Zakładzie Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Siedlcach oraz Urzędzie Miejskim w Kałuszynie w latach 2019-2021. “Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie-Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej” – zaznaczyła CBA.

“Ustalenia śledczych wskazują na działanie podejrzanych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych poprzez wejście w nieformalne porozumienia w związku z organizowanymi przetargami” – podało CBA.

“To pierwsza realizacja warszawskiej Delegatury CBA i Prokuratury Okręgowej w Lublinie-Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej w tej sprawie” – dodało CBA.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023