Transport prawie 16 ton śmieci pochodzących z Niemiec przejęli celnicy ze Zgorzelca. Transport nielegalnie wwiezionych od Polski odpadów został zatrzymany na autostradzie A4. Śmieci miały trafić do Łodzi.

Jak podała w środę w komunikacie Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu, ciężarówka z nielegalnymi odpadami została zatrzymana do rutynowej kontroli drogowej na autostradzie A4 w okolicach Żarskiej Wsi.

W naczepie tira znajdowały się odpady metalowe oraz elementy z demontażu lodówek i zamrażarek oraz ocieplenia z tworzyw sztucznych. Łącznie 16 ton odpadów, które miały trafić do Łodzi.

Jak podano, kierowca tira został ukarany mandatem w wysokości 200 zł. “Przewoźnikowi i osobie zarządzającej transportem, oprócz odpowiedzialności karnej – pozbawianie wolności od 3 miesięcy do 5 lat – grozi, także kara administracyjna w łącznej wysokości 12,5 tys. zł. Odbiorcy nielegalnie przywiezionych odpadów grozi kara do 500 tys. zł” – podała Izba Skarbowa.

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Mam wrażenie, że to kolejny sponsorowany artykuł, bo za chwilę znów się okaże, że jednak odpady przewieziono legalnie…Proponowałbym, aby Pan/Pani Redaktor poświęcili trochę swojego cennego czasu i napisali ile obecnie legalnie (za zgodą naszego Pana Ministra) odpadów przejeżdża przez naszą granicę.

  2. Taką firmę która próbuje przywieść odpady nielegalnie powinno się zamykać a właściciela ukarać bardzo wysokimi mandatami i nie pozwolić prowadzić takiej firmy oraz zakazać pracy w firmach związanych z odpadami

Skomentuj