Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Cementownię w Ożarowie zasili paliwo z tekstyliów

Cementownię w Ożarowie zasili paliwo z tekstyliów
kb
18.02.2016, o godz. 14:52
czas czytania: około 1 minuty
4

Trzyletni kontrakt na produkcję i dostarczenie paliwa alternatywnego dla Cementowni Ożarów podpisały VIVE Textile Recycling i Grupa Ożarów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

Przedmiotem umowy, zawartej na lata 2016-18, jest produkcja i dostarczanie paliwa alternatywnego o odpowiedniej granulacji i parametrach brzegowych.

– Negocjacje trwały długo, były poprzedzone wieloma testami, badaniami laboratoryjnymi, spotkaniami poświęconymi omawianiu procesów przygotowania paliwa. Materiał, który oferujemy jest materiałem o bardzo stabilnych i dobrych parametrach jakościowych, co w procesie, szczególnie tym uruchomionym przez inżynierów z Ożarowa, ma bardzo ważne znaczenie – mówi Mariusz Baran, dyrektor operacyjny VIVE Textile Recycling.

Proces przygotowania paliwa przez VIVE Textile Recycling polega na odpowiednim wysortowaniu tekstyliów przeznaczonych do recyklingu, oddzieleniu części metalicznych, rozdrobnieniu na odpowiednią frakcję, załadowaniu i dostarczeniu produktu do Cementowni Ożarów. Za proces transportu i logistyki odpowiada VIVE Transport. Bardzo ważnym elementem procesu jest taki dobór mieszaniny tekstyliów, aby  otrzymać materiał o wymaganych parametrach jakościowych. Stąd bardzo ważna jest regularna kontrola jakości procesu i wyrobu zarówno u dostawcy jak i odbiorcy.

– Paliwo pochodzące z recyklingu tekstyliów, które będziemy odbierać od VIVE Textile Recycling charakteryzuje się dużą stabilnością jakościową i doskonale wpisuje się w naszą strategię podnoszenia poziomu substytucji, czyli zastąpienia węgla paliwami alternatywnym – mówi Daniel Korczyk, szef zaopatrzenia w Grupie Ożarów S.A.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (4)


Piotr Barczak

Komentarz #763 dodany 2016-02-19 09:16:30

Ale spalanie textyliow (czy RDFów z nich pochodzących) jest sprzeczne z hierarchią postępowania z odpadami. OK, rozumiem, że to są resztki z procesów sortowania, które nie nadają się do recyklingu. Janak mimo wszysko mam wątpliwości: - czy nie lepiej nawet downcyclingować materiału słabej jakości? - czy nie da się upgradować materiału słabszej jakości, przez densyfikację czy dodanie nowych materiału? - czy jeśli mimo wszsyko mamy resztki, to czy jest ich dak dużo, że jest to tak ważny strumień dla cementowni? Wydaje mi się, że ambicje w recyklingu w takim układzie mogą spaść, a to nie będzie sprzyjało osiągnięciu obowiązkowego celu. z pozdrowieniami, Piotr


Piotr Barczak

Komentarz #764 dodany 2016-02-19 10:35:15

Ciekawe, na stronie firmy Vive nie ma nic o RDFie. Recykling recykling. OK. To skąd taki apetyt na RDFy z tekstyliów? Czyzby brakło materiał do spalenia na rynku?


cienki bolek

Komentarz #765 dodany 2016-02-23 15:29:55

gro obecnie funkcjonujących zakładów hołubi się swoim know how - gdy w rzeczywistości - mają młyn czy inny rozdrabniacz - mają w głębokim poszanowaniu hierarchie i w najlepsze jadą "paliwo"


Komentarz #766 dodany 2016-05-20 08:25:51

zabrakło paliwa alternatywnego z MOBRUKU? a może zerwana została z nimi umowa? pozdrawiam Krzysiek

Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024