W piątek wpłynęło zawiadomienie z wnioskiem od grupy obywateli o zorganizowanie referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej – poinformował PAP Wojciech Kozieł z łódzkiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Jak poinformowano w delegaturze KBW w Łodzi, w piątek, 2 lipca przed południem, w imieniu grupy obywateli, złożono zawiadomienie z wnioskiem o zorganizowanie referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi Hanny przed końcem kadencji.

„W poniedziałek będzie potwierdzenie od komisarza wyborczego, że takie zawiadomienie wpłynęło do łódzkiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego” – powiedział Kozieł.

Pełnomocnikiem inicjatorów referendum jest łódzka działaczka społeczna Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, która od lat walczy m.in o prawa mieszkańców kamienic przejmowanych przez prywatnych właścicieli.

„Wśród grup niezadowolonych łodzian są mieszkańcy walących się kamienic, ludzie oczekujący na mieszkania komunalne, mieszkańcy obszarów rewitalizowanych, kierowcy poruszający się po Łodzi, pracownicy spółek komunalnych, ludzie kultury, pracownicy szkół, seniorzy. Czarę goryczy przelały kolejne bezzasadne podwyżki kosztów życia w mieście obowiązujące od wczoraj, Łodzianie nie zgadzają się na dalszą niegospodarność, bagatelizowanie ich problemów i ciągłe ośmieszanie wizerunku miasta” – napisano w dokumencie, który przesłała Wojciechowska van Heukelom.

Społeczniczka podkreśliła, że o niekompetencji prezydent Zdanowskiej świadczy wzrost niezadowolenia mieszkańców ze sposobu zarządzania Łodzią. – W mieście praktycznie nie da się funkcjonować, ani w nim mieszkać ani po nim jeździć – powiedziała PAP Wojciechowska van Heukelom. – Liczymy na to, że wielu łodzian poprze wniosek o referendum w sprawie odwołanie prezydent Zdanowskiej – tłumaczyła.

– Łodzianie już rozumieją, że nie mają do czynienia z realnym przeciwnikiem, czyli z prezydent Zdanowską, tylko muszą zmierzyć się z legendą tego prezydenta, z jego wizerunkiem wykreowanym za publiczne pieniądze – wyjaśniła. – Można odnieść wrażenie, że prezydent Zdanowska kompletnie nie panuje nad tym, co dzieje się w mieście. Jej wizerunek został tak wytworzony i tak wykreowany, że to stanowi realny problem – mówiła Wojciechowska van Heukelom.

Łódzcy politycy Prawa i Sprawiedliwości zastanawiają się jeszcze, czy poprą wniosek o odwołanie prezydent Zdanowskiej. – Będziemy się zastanawiać, ale widać jasno, że rządy prezydent Zdanowskiej mieszkańcom Łodzi nie odpowiadają – powiedział przewodniczący miejskiego klubu radnych PiS Radosław Marzec. – Miasto jest zadłużone. Wzrastają opłaty m.in. za śmieci, była próba podwyżki cen wody. Wniosek o referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta pokazuje, że łodzianie mają już dosyć rządów Hanny Zdanowskiej – argumentował.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski z Koalicji Obywatelskiej, współrządzącej miastem, skrytykował pełnomocniczkę grupy obywateli, którzy złożyli w piątek wniosek o referendum ws. odwołania prezydent Zdanowskiej. – Pani Agnieszka Wojciechowska van Heukelom ma oczywiście do tego prawo, jako mieszkanka Łodzi, przy czym staje się główną hejterką Łodzi. Jest przy każdej awanturze budując swój wizerunek i potencjał polityczny – podkreślił Gołaszewski.

– O tym, jakiem poparciem cieszy się Hanna Zdanowska świadczy jej wynik wyborczy sprzed trzech lat, czyli ponad 70 procent poparcia łodzian – mówił.

– Łódź zmierza w dobrym kierunku. Nie sądzę, aby ta inicjatywa referendalna zakończyła się jakimkolwiek sukcesem – podkreślił Gołaszewski.

Biuro prasowe prezydenta Łodzi – według przekazanych informacji – ma w piątek odnieść się do wniosku o referendum ws. odwołania Hanny Zdanowskiej.

Czytaj więcej

3 Komentarze

  1. do ludzi nie dotarla wiadomosc w sprawie odwolania Zdanowskiej na rudzie pabianickiej nikt nie wie o referendum a wszyscy chca jej odwolania

  2. 2021-07-04 00:25:49
    jak najbardziej odwołać zulu-gule galaktykę miasta łodzi,która to miasto zdemoralizowała prawnie co do głaszeweskiwgo,to czy te klapaczka go nie boli od wypowiadania bredni,a taki gust i taki glut giligiligili ,masłowski następny klepacz,jaki długi taki mądry,myśl wyprzedza chwasty ,które z korzeniami trzeba tępić,a jest jeszcze osobowość pokrewieństwo z baranem,o jest tego szamba, zasobna studnia z mułem zdanowaka to wredny i fałszywy człek, otoczenie jej takie same ryba psuje się od głowy

Skomentuj