Zakład Zagospodarowania Odpadów Poznaniu organizuje akcję „Poznańskie choinki wracają do środowiska”, czyli bezpłatną zbiórkę świątecznych drzewek.

Poznaniacy mają możliwość oddać choinkę do Punktów Gromadzenia Odpadów Problemowych. Drzewka będą odbierane bezpłatnie aż do końca lutego 2011 roku.
 
W dniach 15 i 22 stycznia 2011 roku drzewka będzie można oddać w sezonowych punktach zbiórki na Placu Wielkopolskim w godzinach od 9.00 do 11.30 oraz na Placu Bernardyńskim w godzinach od 12.00 do 14.30.
 
Akcja „Poznańskie choinki wracają do środowiska” ma upowszechnić zwyczaj poświątecznej zbiórki i zwrócić uwagę mieszkańców na recykling materiałowy odpadów bidegradowalnych. Celem akcji jest też zapobieganie wyrzucaniu choinek do śmietników. Prowadzone działania mają ograniczyć ilości odpadów biodegradowalnych w odpadach komunalnych deponowanych na składowisku, która wzrasta szczególnie w okresie poświątecznym. 

Akcja Choinka z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców: w debiutanckim 2009 r. do końca lutego zebralno ponad nieco 1200 kg drzewek z gospodarstw domowych, natomiast w tych samych miesiącach w 2010 r. zebrano aż 8200 kg choinek.

źródło: odpady.poznan.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj