Jedna z pracownic zakładu gospodarki odpadami w Sianowie (Zachodniopomorskie) obsługująca taśmę do sortowania odpadów odkryła w poniedziałek ciało noworodka. Zabezpieczono je do badań sekcyjnych – poinformowała PAP oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec.

Znaleziony noworodek to dziewczynka. Najprawdopodobniej ciąża była donoszona, a poród nastąpił niedawno. Jak podała kom. Kosiec, ma na to wskazywać stan zwłok. “Zlecona sekcja potwierdzi, czy te wstępne ustalenia są właściwe. Pozwoli ustalić, czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe” – powiedziała kom. Kosiec.

Dodała, że będzie to miało istotne znaczenie przy ewentualnym stawianiu zarzutów. Nie ustalono jeszcze tożsamości matki.

Noworodek został znaleziony w poniedziałek na taśmie do sortowania odpadów w zakładzie w Sianowie przez jedną z pracownic. Martwa dziewczynka miała wyglądać “jak lalka”.

Zabezpieczono nagrania z monitoringu w miejscu, gdzie trafiają odpady z Koszalina i regionu. Zakładem zarządza Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Koszalinie.

Czytaj więcej

Skomentuj