Centralne Biuro Antykorupcyjne po kontroli przetargu na montaż paneli solarnych w gminie Ciechanowiec (woj. podlaskie) zawiadomiło prokuraturę – dowiedziała się PAP.

Wydział komunikacji społecznej Biura poinformował w piątek PAP, że kontrolę w Urzędzie Gminy Ciechanowiec prowadzili od połowy września 2020 r. do początku marca 2021 r. funkcjonariusze wydziału postepowań kontrolnych białostockiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Przetarg na montaż paneli solarnych dla gminnych budynków użyteczności publicznej został przeprowadzony w 2018 r. i był dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Koszt inwestycji wyniósł blisko 2 mln zł.

“Agenci ustalili, że gmina preferowała urządzenia konkretnego producenta, czym naruszyła prawo zamówień publicznych przez nieuzasadnione ograniczenie konkurencji” – podał PAP wydział.

Po tych ustaleniach CBA skierowało zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku a stąd trafiło ono do Prokuratury Rejonowej w Łomży. O naruszeniu dyscypliny finansów publicznych w gminie Ciechanowiec poinformowano także Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych – wyjaśniło CBA.

 

Czytaj więcej

Skomentuj