Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozbudowuje system monitoringu na Cmentarzu Komunalnym. Nekropolię obserwuje już sześć kamer. Kolejne będą wkrótce zainstalowane.

Legnicka nekropolia zajmuje obszar około 50 hektarów. Zainstalowane już kamery obserwują różne miejsca cmentarza, w tym bramy wejściowe. Obraz przekazywany jest do pomieszczenia strażników na cmentarzu oraz do siedziby zarządu LPGK. Teren monitorowany jest przez całą dobę.

W październiku 2011 roku pięciu pijanych mężczyzn zdewastowało ponad 50 nagrobków. Zostali oni zatrzymani i skazani na kary od półtora do dwóch lat więzienia. Mają też naprawić szkody. Z kolei w kwietniu tego roku wandale zniszczyli 10 grobów. Policja jeszcze ich nie ujęła.

Po tym ostatnim akcie wandalizmu LPGK zamontowała dodatkowe trzy kamery. Koszty naprawy zniszczonych grobów, jeżeli nie były ubezpieczone, ponoszą ich opiekunowie. LPGK zachęca do ubezpieczania mogił osób bliskich pochowanych na cmentarzu komunalnym w Legnicy nie tylko przed wandalizmem, ale także przed skutkami innych zdarzeń, np. uszkodzeń nagrobków przez powalone huraganem drzewa.

źródło: portal.legnica.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj