Rozpoczęła się tegoroczna edycja konkursu Combat Climate Change (Pokonajmy Zmiany Klimatu). Jego celem jest informowanie i angażowanie młodych ludzi w kwestie klimatyczne, a także tworzenie pomysłów, które mogą poprawić stan środowiska i przyczynić się do walki ze zmianami klimatycznymi.

Pierwszą nagrodą w konkursie jest wyprawa do Puerto Rico. Równolegle ze startem konkursu uruchomiono stronę internetową www.nationalgeographic.com/combatclimatechange, na której można znaleźć wiele informacji nt. zmian klimatycznych oraz zarejestrować się jako uczestnik zmagań.

National Geographic oraz firma energetyczna Vattenfall zorganizowały konkurs Combat Climate Change w 2007 roku, aby zachęcić młodych ludzi do angażowania się w problematykę zmian klimatu. Zgłoszenia w tegorocznej edycji można nadsyłać do 15 maja 2008 roku. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich w wieku od 14 do 19 lat w Szwecji, Finlandii, Danii, Niemczech i Polsce.

– Strona internetowa, która właśnie rusza, jest przeznaczona dla nauczycieli i uczniów szkół średnich. Da im dostęp do przydatnych i cennych informacji. Znajdą się tam m.in. wyjaśnienia, czym jest globalne ocieplenie, dlaczego jest to istotny problem i jak można mu zaradzić – mówi Rebecca Hill, dyrektor ds. marketingu National Geographic.

– Konkurs jest fantastyczną szansą dla nauczycieli, żeby w motywujący i niestandardowy sposób podnieść poziom wiedzy uczniów na ten ważny temat – powiedział Piotr Kędzierski, dyrektor ds. komunikacji Vattenfall.

Zwycięzcy wyłonieni spośród wszystkich zgłoszeń z Europy, a także opiekujący się nimi nauczyciel, zostaną nagrodzeni wycieczką Earthwatch do Puerto Rico. Podczas tygodniowego wyjazdu uczestnicy wezmą udział w wielu zadaniach, takich jak np. mierzenie drzew, liczenie jaszczurek lub żab, pomoc przy oznaczaniu i identyfikowaniu gatunków winorośli, a także przygotowywanie nowych, eksperymentalnych działek pod uprawę różnych gatunków drzew i krzewów.

Pozostali laureaci otrzymają najnowocześniejsze telefony z wbudowanymi aparatami fotograficznymi, a także przewodniki National Geographic po fotografii.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj