Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [01.07-02.09.26] hasło 3 – tu zapadną decyzje [rotujący]

Czerwonak nie chce spalarni

Czerwonak nie chce spalarni
24.06.2009, o godz. 10:00
czas czytania: około 1 minuty
0

Mieszkańcy podpoznańskiego Czerwonaka protestują przeciwko budowie spalarni odpadów na terenie elektrociepłowni Karolin. Zebrali przeciwko niej już 4 tys. podpisów, poparli ich radni - informuje "Gazeta Wyborcza".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b odpady z kanalizacji webinar [01.07-14.07.26]

Jak mówi cytowany przez "GW" Tomasz Deskiewicz, przewodniczący stowarzyszenia Ekologiczna Gmina, choć Karolin leży na terenie Poznania, to mieszkańcy Koziegłów w gminie Czerwonak będą mieli spalarnię 500 metrów od domów. Radni z Czerwonaka popierają protestujących wskazując oprócz bliskości inwestycji także problem komunikacji – radni w czasie sesji kilkakrotnie przypominali o ciągnących się kilometrami korkach między Poznaniem a Czerwonakiem.

Krzysztof Mączkowski, poznański radny, zastrzega, żeozmowy o komunikacji nie zostały zakończone. – Oczywiście nie może być mowy o budowie spalarni, jeżeli tego problemu właściwie nie rozwiążemy – powiedział.

źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026