Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Częstochowa: ruszył projekt edukacyjny "Pszczoła w mieście"

Częstochowa: ruszył projekt edukacyjny
jw
07.04.2022, o godz. 9:31
czas czytania: około 2 minut
0

5 kwietnia w Klubie Politechnik w Częstochowie został zainaugurowany projekt edukacyjny „Pszczoła w mieście”. Do akcji przyłączyło się 10 placówek oświatowych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Projekt popularyzuje wiedzę na temat roli pszczół w środowisku naturalnym, bo nadal nie jest to wiedza powszechna, szczególnie wśród najmłodszych. Organizatorzy: Zespół Szkół Przemysłu i Reklamy im. Reymonta, Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Centrum Obsługi Inwestora, Zespół Szkół Gastronomicznych im. M. Skłodowskiej-Curie i oddział Ligi Ochrony Przyrody – zaprosili na inaugurację sześć szkół i cztery przedszkola (SP 1, 21, 31, 42, 48 i 53 oraz MP 2, 17, 41 i 42).

Rośliny miododajne

Każda z wytypowanych placówek ma stworzyć grządkę, w której uczniowie będą siać rośliny miododajne. W każdym tygodniu odbywać się będą tematyczne zajęcia edukacyjne. Przedszkola i szkoły odwiedzi pszczelarz. Placówki otrzymają przepisy na świąteczne domowe wypieki z wykorzystaniem miodu. W projekt będą również angażowani rodzice. W maju odbędzie się konkurs plastyczny „Pszczoła przyjacielem człowieka”. Finał projektu w czerwcu w Klubie Politechnik.

Inauguracja projektu “Pszczoła w mieście”

Dzisiaj zaprezentowano partnerskie placówki, a krótkie scenki rodzajowe połączono z projekcją filmu animowanego „Pszczółka Maja”.

Obecny na inauguracji rektor Politechniki Częstochowskiej Norbert Szczygiol zapowiedział, że uczelnia wybuduje pasiekę z dziesięcioma ulami, zakupi roje pszczół i wynajmie pszczelarza. Pasieka będzie poglądowym elementem edukacyjnym dla dzieci, dzięki któremu będą mogły obserwować kolejne etapy produkcji miodu, a nawet go spróbować. Oficjalne otwarcie pasieki, na które zostaną zaproszone dzieci uczestniczące w projekcie, nastąpi we wrześniu.

W wydarzeniu wziął udział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który przypomniał, że coraz chętniej udostępniamy pszczołom przestrzeń do życia w mieście: – W maju ubiegłego roku przy ul. Anyżkowej stanęła eko-pasieka. Ule powstały z bębnów od starych pralek przeznaczonych do ponownego przetworzenia.

Projekt będzie kontynuowany poprzez przyłączanie do niego kolejnych placówek edukacyjnych i tworzenie nowych pasiek przy zakładach pracy i instytucjach.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2023