(23.08.2007) Częstochowskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu z siedzibą Sobuczynie został przyznany tytuł Mecenasa Kultury. Jest on przyznawany w Częstochowie od 1997 roku firmom i osobom, które szczególnie wspierają kulturę w mieście. Drugie taki, równorzędne wyróżnienie otrzymała ISD Huta Częstochowa. Z tytułem związana jest statuetka oraz dyplom.

Członkowie Kapituły w uzasadnieniu swojej decyzji podkreślili, że częstotliwość udzielanej przez CzPK pomocy, różnorodność sponsorowanych projektów kulturalnych, a także bezinteresowność i niezawodność oraz troska sponsora o każde wartościowe wydarzenia artystyczne są godne zauważenia.

Wśród finansowanych przez Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne imprez znalazły się: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej "Gaude Mater" ,Noc Kulturalna, IV Dni Kultury Chrześcijańskiej, Koncert zespołu: Habakuk" w 25. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, Jubileusz 80-lecia pracy artystycznej prof. Juliusza Łuciuka, wydanie płyty z pieśniami Debussy’ego i Szymanowskiego w wykonaniu Katarzyny Suskiej – Zagórskiej. Jest też jednym ze sponsorów tegorocznych Dni Częstochowy.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj