71 proc. badanych uważa, że Polska nie jest przygotowana na kryzys energetyczny; 16 proc. jest przeciwnego zdania, a 13 proc. nie ma w tym temacie zdania – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie “Super Expressu”.

W sondażu zapytano Polaków o to, jak ich zdaniem Polska przygotowana jest na obecny kryzys energetyczny. 71 proc. ankietowanych odpowiedziało na pytanie, że “źle”; 16 proc. badanych odparło, że “dobrze”, a 13 proc. odpowiedziało – “nie wiem”.

W badaniu zwrócono uwagę, że według ekspertów może to się odbić na poparciu dla PiS. “W składach z opałem brakuje węgla, a dostarczany statkami węgiel z importu okazał się paliwem słabej jakości. Nie ma pewności czy nie zabraknie w zimie gazu, bo rząd nie zawarł jeszcze umów na dostawy tego paliwa przez rurociąg Baltic Pipe. Do tego od stycznia zdrożeją rachunki za prąd” – czytamy.

 


Kryzys energetyczny, problemy dotyczące zagospodarowania odpadów, deficyt wody i susza – to tylko niektóre z zagadnień jakie będą omawiane podczas najważniejszego wydarzenia w branży ochrony środowiska już w październiku w Poznaniu – szczegóły, program i rejestracja na:

Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON


 

“Kryzys zakończy się 50 proc. spadkiem poparcia dla PiS, czyli pozostanie tylko ok. 20 proc. wyborców” – prognozuje w sondażu politolog Kazimierz Klik. “Jeśli ktoś z wyborców PiS jeszcze nie jest przekonany, czy przestać popierać partię, wkrótce przekona go do tego życie” – dodał.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 14-15 września 2022 r na reprezentatywnej próbie 1075 dorosłych Polaków.

Czytaj więcej

Skomentuj