Od 4 kwietnia w Iławie trwa akcja Sprzątanie Warmii i Mazur “Czyste Jeziora i Rzeki”, której hasłem przewodnim jest “Czy to trawnik, woda, las – na sprzątanie nadszedł czas”.

Jej organizatorem  jest Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie. Jak co roku, taki i w tym Kolejowy Klub Turystyki Pieszej "Carpe Diem", działający przy Oddziale PTTK w Iławie włącza się czynnie w akcję. – Spotkamy się w sobotę, 16 kwietnia  na spływie kajakowym – informuje Krzysztof Truszczyński, wiceprezes oddziału PTTK w Iławie. – Będziemy chcieli posprzątać  rzekę Iławkę od ujścia z jeziora Jeziorak. Po zimie zostało wiele nieczystości. Zakończenie akcji odbędzie się przy ognisku w miejscowości Dziarnówek.

Osoby, które chcą czynnie przyłączyć się do sprzątania Iłąwki proszone są o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału celem zabezpieczenia sprzętu do pływania. Organizator zapewnia m.in. worki do zbierania śmieci, a także transport. Zgłoszenia można nadsyłać mailem na adres kkk.carpediem.ilawa@wp.pl

źródło: wfosigw.olsztyn.pl


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj