Trwa XI edycja Kampanii “Czyste Plaże 2010”, czyli letni program edukacyjny Fundacji Recal.

Kampana „Czyste Plaże” obejmie swym zasięgiem wybrzeże Bałtyku od lipca do września 2010 roku. Docelową grupą, do której skierowana jest oferta warsztatów są dzieci i młodzież w wieku od 8 do 17 lat, przebywająca nad morzem w zorganizowanych grupach i korzystająca z kempingów oraz pól namiotowych.

Podstawową formą edukacji dzieci i młodzieży będą warsztaty edukacyjne prowadzone na koloniach  i obozach.

Dla zorganizowanych grup Fundacja RECAL ma przygotowaną specjalną ofertę łączącą edukację z zabawą. Aktywny udział w warsztatach i proponowanych konkursach umożliwi uczestnikom zdobycie atrakcyjnych nagród, przy okazji zapoznając ich z podstawami selektywnej zbiórki odpadów. W bieżącym roku planowane jest co najmniej 300 warsztatów dla kolonistów. Przewidywana liczba uczestników to około  12-14 tys. dzieci i młodzieży. Podczas dziesięciu poprzednich edycji Kampanii „Czyste Plaże” przeprowadziono 1383 warsztaty edukacyjne dla prawie 70 tysięcy dzieci i młodzieży.

Fundacja RECAL przygotowała do rozpowszechnienia materiały informacyjno-promocyjne w postaci plakatów i kartek pocztowych promujących Kampanię i jej partnerów. Kartki pocztowe dodatkowo zawierają dokładne adresy punktów skupu surowców wtórnych leżących w pasie wybrzeża Bałtyku. W trakcie Kampanii plakaty i kartki pocztowe trafią na kempingi, do sklepów i barów, na słupy ogłoszeniowe oraz do innych możliwych miejsc we wszystkich gminach uczestniczących w Kampanii. Ponadto we współpracujących punktach skupu dostępne będą bezpłatne worki do zbiórki puszek po napojach. 

źródło: zielonalekcja.pl


Czytaj więcej

Skomentuj