800 złotych mandatu dostał mieszkaniec powiatu mrągowskiego, który wyrzucił do lasu odpady poremontowe. Niestety naśladowców tego typu zachowań nie brakuje. Jak co roku więc straż leśna rusza z akcją „Czysty Las”.

– 20 kwietnia na terenie nadleśnictw podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie rozpoczyna się coroczna akcja „Czysty Las” – informuje Adam Siemakowicz, inspektor straży leśnej z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. –  Działania straży leśnej, skupią przede wszystkim na zewidencjonowaniu i zagospodarowaniu zaśmieconych terenów leśnych, kontroli osób i pojazdów na terenach leśnych, penetracji potencjalnych miejsc narażonych na zanieczyszczanie i zaśmiecanie.

Nie jest żadną tajemnicą, że wiosna to czas, kiedy do lasu trafia wyjątkowo dużo śmieci. Jednym z powodów jest początek sezon na szeroko rozumiane wiosenne porządki. Kilka dni temu strażnicy leśni z Nadleśnictwa Mrągowo odkryli w lesie stertę odpadów poremontowych. Starannie je przeszukali i jak to często bywa w takich przypadkach, znaleźli informacje, które pozwoliły ustalić tożsamość sprawcy. Mężczyzna dostał 800 zł mandatu. Tylko w zeszłym roku na utylizację prawie 9 tys. metrów sześciennych odpadów nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie wydały ponad milion złotych. Przez ten czas pracownicy nadleśnictw ukarali 248 sprawców zaśmiecania lasu.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj