5 listopada w Sadyba Best Mall w Warszawie odbędzie się II edycja imprezy ekologicznej “Daj Odetchnąć Ziemi”. Surowce wtórne oraz zużyty sprzęt RTV i AGD będzie można wymieniać na kwiaty doniczkowe.

Środki pozyskane z recyklingu elektroodpadów zostaną przekazane rodzinnym domom dziecka, w postaci żarówek energooszczędnych. Partnerem akcji jest MPO w Warszawie.

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców Warszawy do pozbycia się zbędnych urządzeń, które latami zalegają w piwnicach bądź na strychach. W zamian za surowce wtórne i zużyty sprzęt RTV i AGD będą rozdawane roślinki doniczkowe. Ważnym aspektem prowadzonych działań ekologicznych jest wsparcie rodzinnych domów dziecka, za pieniądze pochodzące z unieszkodliwienia sprzętu. Osoba pozbywająca się tego dnia starego telefonu, telewizora czy czajnika dba o nasze środowisko naturalne, a jednocześnie daje dzieciom radość. Kolor zielony symbolizuje ekologię. Barwa ta przypisywana jest także nadziei, co podkreśla charakter akcji.

Rozdawane w trakcie wydarzenia roślinki to m.in. psianki – będące miniaturką drzewek pomarańczowych, papryczki – atrakcyjne różnobarwne krzaczki oraz igliczki – świetnie prezentujące się w ogrodach i parapetach. 

Wśród atrakcji organizowanych w ramach akcji, na stoisku MPO w Warszawie, najmłodsi uczestnicy będą mogli pograć w gry edukacyjne o segregacji, ułożyć ekologiczne puzzle oraz wziąć udział w konkursach i zabawach. Przede wszystkim będzie można jednak w tym dniu wymienić surowce wtórne oraz elektroodpady na kwiaty.

Dodatkowo przewidziane są m.in. warsztaty ekologiczne projektowania biżuterii. Na miejscu będzie się znajdować także stoisko, gdzie będzie można oddać stary i niepotrzebny telefon. Lasy Państwowe wspierające akcję ufundowały interesujące niespodzianki, dla wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w grach odbywających się tego dnia.

Organizatorem akcji jest Sadyba Best Mall. 


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj