Loża partnerów Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO co roku organizuje podczas tych targów debatę poświęconą ważnym problemom z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Tym razem tematem dyskusji, która odbędzie się 25 listopada o godz. 13.30, będzie „Energia z odpadów – wymysł czy konieczność”.

Pozyskiwanie energii z odpadów, jako alternatywy dla paliw kopalnych, ma ogromne znaczenie dla redukcji ilości odpadów na składowiskach i walki z globalnym  ociepleniem. W debacie uczestniczyć będą przedstawiciele najważniejszych organizacji i instytucji zainteresowanych tą tematyką: Krajowej Izby Gospodarki Odpadami, Polskiej Izby Gospodarki Odpadami, Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, Ogólnopolskiej Izby Gospodarcza Recyklingu, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Komunalnych Związków Gmin oraz Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami.

Dla uczestników targów POLEKO, KOMTECHNIKA i GMINA udział w debacie jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do aktywnego włączenia się w dyskusję.

Patronat nad debatą objął „Przegląd Komunalny” i portal komunalny.pl.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj