Po raz drugi na poznańskich targach POLEKO odbędzie się debata Ministrów Środowiska pt. „Ekologia w jedności z ekonomią”, w której wezmą udział: Maciej Nowicki, Tomasz Podgajniak, Jan Szyszko oraz Stanisław Żelichowski.

Pierwsza konferencja pt. „Ekologia w jedności z ekonomią” odbyła się podczas ubiegłorocznych targów POLEKO. Jest to cykl corocznych wydarzeń pokazujących konieczność i możliwości silniejszego wpisywania ochrony środowiska w sferę gospodarki. 

Rok 2014 jest bardzo ważnym dla Polski czasem – obchodzimy w nim bowiem 25 lat odzyskania przez nasz kraj suwerenności politycznej i gospodarczej. W tym roku również Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej świętuje 25-lecie działalności, w trakcie której przeprowadził inwestycje środowiskowe mające istotny wpływ na aktywizację procesów gospodarczych w kraju.

Debata będzie wiec stanowiła okazję, aby na harmonizowanie ekologii i ekonomii spojrzeć z perspektywy 25 lat bezprecedensowych zmian w obu tych dziedzinach. Moderatorem konferencji, która oficjalnie otwierać będzie 26-edycję targów POLEKO będzie prof. Andrzej Mizgajski.

Kiedy? 14 października 2014, Poznań, Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO
Gdzie? Pawilon 15, sala 1.C, wstęp wolny dla uczestników targów


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj