Przez cały październik dzielnicowi Straży Miejskiej kontrolowali posesje usytuowane na terenie Toruniu pod kątem deratyzacji. Strażnicy sprawdzili prawie dwa tysiące posesji. 15 właścicieli zostało ukaranych mandatami za brak właściwych działań w celu wytępienia groźnych gryzoni.

Na podstawie art. 4 pkt.8 ustawy z 13 września 1996 r.  o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005r. Nr 236, poz. 2008) oraz uchwały Rady Miasta Torunia nr 1041/06 z 8 czerwca 2006 r., zmienionej uchwałą nr 618/09 RMT z dnia 9 lipca 2009 r., od 1 do 31 października 2011 r. właściciele i administratorzy posesji mają obowiązek przeprowadzić deratyzację swych nieruchomości.  Muszą to zrobić bez względu na to, czy szczury były zauważane na terenie określonej posesji, czy tez nie. Działania deratyzacyjne muszą odbyć się w dwóch etapach:

– Strażnicy miejscy przez cały miesiąc sprawdzali, czy właściciele i administratorzy nieruchomości wypełniają zalecenia. Dotarli łącznie do ponad 1,9 tysiąca posesji. W wyniku przeprowadzonych kontroli za brak wyłożonej trutki na szczury funkcjonariusze pouczyli 14 osób, natomiast 15 właścicieli posesji zostało ukaranych mandatami karnymi. W pozostałych przypadkach strażnicy nie stwierdzili żadnych uchybień – mówi rzecznik prasowy toruńskiej Straży Miejskiej, Jarosław Paralusz. 

źródło: torun.pl


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj