1 / 4

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo przeprowadził specjalną akcję promocyjną, dzięki której mieszkańcy obszaru Wielkich Jezior Mazurskich, zaproszeni goście oraz media mogli zobaczyć jak na co dzień funkcjonuje placówka.

W piątek, 8 maja o godz. 9.00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie „Dni otwartych”, które przeprowadzili wspólnie: prezes zarządu ZUOK Spytkowo – Paweł Lachowicz, burmistrz Rynu oraz przewodniczący Zgromadzenia Mazurskiego Związku Międzygminnego Gospodarki Odpadami – Józef Karpiński i burmistrz Węgorzewa – Krzysztof Piwowarczyk.

Wszyscy, którzy pojawili się podczas „Dnia Otwartych Drzwi” w Spytkowie mieli możliwość przyjrzenia się pracy zakładu od środka. Goście podzieleni na grupy rozpoczęli zwiedzanie, prowadzeni przez pracowników ZUOK Spytkowo, którzy wcielili się w rolę przewodników.

Wśród zaproszonych gości przybyli m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego woj. Warmińsko-Mazurskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

ZUOK Spytkowo jest zorientowany na szeroko pojmowaną ekologię i prowadzenie działań edukacyjnych w terenie, dlatego wśród gości nie zabrakło także najmłodszych. Łącznie zakład odwiedziło i wzięło udział w zaplanowanych atrakcjach ponad 300 dzieci, na co dzień uczęszczających do szkół i przedszkoli w gminach, na terenie których działa ZUOK Spytkowo.

Przypominamy, że zadaniem ZUOK Spytkowo jest odbiór i unieszkodliwianie odpadów komunalnych z północnej części regionu Wielkich Jezior Mazurskich. Do zakładu trafiają odpady z terenu 12 mazurskich gmin. ZUOK Spytkowo pełni funkcję Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Zakład został uruchomiony w październiku 2013 r.

Czytaj więcej

Skomentuj