Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Dolnośląskie: KAS zatrzymała nielegalny transport 15 ton odpadów z Austrii

Dolnośląskie: KAS zatrzymała nielegalny transport 15 ton odpadów z Austrii
PAP/dom
03.03.2022, o godz. 10:21
czas czytania: około 1 minuty
0

15 ton zużytych opakowań z tworzyw sztucznych znajdowało się w nielegalnym transporcie odpadów z Austrii, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy służby skarbowo-celnej na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku, przy granicy z Niemcami.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Nielegalny transport odpadów został wykryty podczas kontroli tira przez zgorzeleckich funkcjonariuszy służby skarbowo-celnej. Ciężarówka została zatrzymana na autostradzie A4 w okolicach Jędrzychowic (Dolnośląskie).

– Funkcjonariusze zapobiegli przewozowi ponad 15 ton zużytych opakowań z tworzyw sztucznych – przekazała rzeczniczka dolnośląskiej KAS Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

Tir z odpadami jechał z Austrii w kierunku województwa wielkopolskiego.

– Polski odbiorca zatrzymanych odpadów zgłosił transport w systemie SENT, jednak nie posiadał wymaganego zezwolenia na ich przetwarzanie i nie był w stanie dokonać odzysku lub ich unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał ten transport za nielegalne przemieszczanie odpadów – podała rzeczniczka.

Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 200 zł, przewoźnik w postępowaniu administracyjnym zagrożony jest karą łączną w wysokości 13 tys. zł, a odbiorca w postępowaniu karnym karą do 500 tys. zł.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024