Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Dolnośląskie. KAS zatrzymała nielegalny transport 25 ton złomu z Niemiec

Dolnośląskie. KAS zatrzymała nielegalny transport 25 ton złomu z Niemiec
MŁ/PAP
12.10.2023, o godz. 10:20
czas czytania: około 1 minuty
0

Transport 25 ton złomu, który nielegalnie został wwieziony do Polski z Niemiec, zatrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ze Zgorzelca (Dolnośląskie).

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Służby celno-skarbowe zatrzymały tira przewożącego złom na autostradzie A4 – przekazała w czwartek PAP rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek. W naczepie pojazdu znajdowało się 25 ton odpadów nielegalnie wwiezionych do Polski z Niemiec.

„Odbiorca nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie i nie był w stanie dokonać odzysku lub unieszkodliwienia złomu w sposób zgodny z przepisami” – podała rzeczniczka.

Odbiorcy odpadów grozi kara finansowa od 50 tys. zł do 500 tys. zł

„Przypominamy, że transport odpadów podlega zgłoszeniu w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). System SENT to narzędzie do walki z przestępczością transgraniczną. Został stworzony, by rejestrować towary wrażliwe takie jak: paliwo, alkohol, tytoń czy odpady. System ten pomaga funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej w efektywnych kontrolach” – podkreśliła Rzeźnicka-Gniadek.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024