Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [01.07-02.09.26] hasło 3 – tu zapadną decyzje [rotujący]

Dotacja i pożyczka

Dotacja i pożyczka
02.04.2014, o godz. 8:16
czas czytania: około 1 minuty
0

2,3 mln zł dotacji oraz 1,8 mln zł pożyczki z na przebudowę oczyszczalni ścieków w Twardogórze - dzięki tym pieniądzom lepiej będzie chronione środowisko w Dolinie Baryczy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B FORUM RECYKLINGU 2026 [01.07-27.10.26]

Wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko umożliwiło modernizację zakładu, z którego ścieki trafiają do potoku Skorynia. Jego wody wpływają na czystość Stawów Milickich, które są położone w Dolinie Baryczy. 

Stawy są rezerwatem ptactwa wodnego i błotnego. Ornitolodzy szacują, że występuje tu aż 276 gatunków ptaków. Ponad połowa z nich ma tutaj swoje tereny lęgowe, m.in. żuraw, łabędź niemy, gęś gęgawa, orlik krzykliwy, bielik i kania ruda. Dolina Baryczy jest terenem cennym przyrodniczo w skali europejskiej. Wyznaczono tutaj obszary sieci NATURA 2000 oraz Park Krajobrazowy i rezerwaty przyrody.

Obecnie trwa rozruch zmodernizowanej oczyszczalni, który zostanie zakończony do końca czerwca. 


 

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D TARGI GALABAU 16.07-18.09.26

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026