Kolejne środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zasilą budżet powiatu jarocińskiego. Dotacja w wysokości 30 tys. zł przeznaczona będzie na rewaloryzację zabytkowych parków.

– Wniosek powiatu złożony do WFOŚiGW w październiku ubiegłego roku był jednym z 570 wniosków z prośbą o pomoc finansową na realizację przedsięwzięć ekologicznych w 2008 r. Złożyliśmy trzy wnioski na realizację zadań pn.: „Rewaloryzacja parku zabytkowego na terenie Domu Dziecka w Górze – etap II”, „Rewaloryzacja parku zabytkowego na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie – etap IV”, „Rewaloryzacja parku w Łowęcicach” – informuje Honorata Śmigielska p.o. naczelnika wydziału rozwoju w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. – Wojewódzki fundusz przyznał nam dotację w wysokości 30 tys. zł: 10 tys. zł na każde przedsięwzięcie – dodaje H. Śmigielska.

W tegorocznym budżecie powiatu na rewaloryzację parków zabytkowych zaplanowano 70 tys. zł w ramach Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie.  Dotacja WFOŚiGW zasili budżet powiatu i pozwoli na zrealizowanie tego zadania na poziomie 100 tys. zł.

źródło: powiat-jarocinski.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj