Sporym zainteresowaniem cieszy się nowy, drugi już skatepark w Toruniu. Otwarto go na początku września 2012 roku. Teraz miłośnicy jazdy na deskorolce i bmx-ach mogą szaleć nie tylko na Rubinkowie, ale także pod wiaduktem kolejowym przy ul. Kościuszki. Inwestycja kosztowała prawie 170 tysięcy złotych.

Budowa drugiego skateparku w mieście ruszyła na początku wakacji. Inwestycję realizowała firma „Dolmar” z Golubia Dobrzynia. Została ona wybrana na drodze przetargu. Projekt konsultowano ze stowarzyszeniem Toruńska Scena Sportów Alternatywnych. Pieczę nad obiektem sprawuje MOSiR.

Nowy skatepark ma 468,5 m2. Jest odgrodzony od ulicy oraz torowiska. Najpierw robotnicy przeprowadzili korytowanie terenu, wyznaczono lokalizację przeszkód, a następnie ruszyły prace budowlane i wykończeniowe. Wylano betonową nawierzchnię, ustawiono raile i boksy, ogrodzenie oraz wykonano dojścia do obiektu.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

To drugi stały skatepark w Toruniu. Pierwszy mieści się na Rubinkowie, przy ul. Rydgiera, w pobliżu IX Liceum Ogólnokształcącego. To jeden z najnowocześniejszych w Polsce skateparków. Miasto zbudowało go konsultując projekt obiektu ze stowarzyszeniem Toruńska Scena Sportów Alternatywnych.  Banki, quartery, pool-basen, rail – to tylko niektóre z urządzeń, na których można poszaleć. Projekt i budowę wykonała firma Polands Best SP z Ostrołęki, która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów. Raj dla miłośników deskorolek i BMX-ów mierzy 37 metrów długości i 17,5 m szerokości, wysokość urządzeń do 1,6 m. Skatepark jest ogrodzony, wydzielony z terenu szkoły i ma osobne wejście. Może z niego korzystać każdy, według regulaminu opracowanego przez MOSiR.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj