W marcu rusza trzecia ogólnopolska edycja konkursu edukacyjnego Europejskiej Platformy Recyclingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz ERP Batteries Poland. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu  edukacyjnego „Drugie życie elektrośmieci” jest podniesienie stanu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym i zużytymi bateriami oraz zwiększenie zbiórki tego sprzętu.

Uczniowie biorący udział w konkursie będą osiągać ten cel w trakcie ogólnopolskiej rywalizacji szkolnych zespołów poprzez: zdobywanie wiedzy nt. zasad postępowania ze ZSEE i zużytymi bateriami; aktywizację i mobilizowanie do podejmowania właściwych i odpowiedzialnych działań z ZSEE i bateriami, szkolnej i lokalnej społeczności; nawiązywanie efektywnej współpracy z organizacjami i instytucjami odpowiedzialnymi w ich miejscowości za zbiórkę tych surowców oraz promocję zbiórki.

Konkurs trwać będzie od 1 marca do 20 maja 2011 r. Zwieńczeniem konkursu będzie uroczysta Gala, na której zostaną rozdane nagrody dla najlepszych zespołów szkolnych. Gala odbędzie się 10 czerwca w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik.

Więcej informacji na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne będą na stronach www.drugiezycieelektrosmieci.pl od 5 lutego 2011 r.

Koordynatorem konkursu jest Fundacja Zielony Horyzont www.zielonyhoryzont.org.pl.

źródło: zielonalekcja.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj