Każdego roku na świecie wycinanych jest około 13 milionów hektarów lasów naturalnych. Jak temu zaradzić? Można przyłączyć się do akcji „Drzewa za kartridże” i wysłać ekologiczną przesyłkę.

Rozpoczęta właśnie akcja „Drzewa za kartridże” to kolejna część programu ekologicznego, który trwa w polskich elektromarketach. Inicjatywa została pomyślana tak, aby przy minimalnym wysiłku każdy miał szansę zrobić coś, co polepszy stan środowiska naturalnego. Klientom odwiedzającym w weekendy sklepy sieci Media Markt, Saturn i Electro World w całej Polsce rozdawane są specjalne koperty na puste kartridże atramentowe pochodzące z  drukarek. Każdy, kto włoży do koperty zwrotnej i wrzuci do skrzynki pocztowej taki pusty kartridż atramentowy, wesprze kupno sadzonek drzew. Z kolei ci, którzy mają puste tonery do drukarek laserowych, zamiast do kopert, mogą je wrzucić do specjalnych koszy ustawionych w sklepach. Korzyść jest podwójna – przybędzie drzew, a kartridże zostaną poddane recyklingowi i nie dołączą do kilkuset milionów sztuk pustych tuszy i tonerów trafiających rocznie na wysypiska śmieci na świecie. – To realna pomoc dla środowiska naturalnego – przekonuje Marcin Adamski, prezes Eco Service, jeden ze współorganizatorów akcji. – Ta akcja pokazuje, że pomoc środowisku naturalnemu jest prosta i można to zrobić bez specjalnego wysiłku np. przy okazji zakupów. Wystarczy tylko chcieć – dodaje.

Akcja „Drzewa za kartridże” organizowana jest przez firmę Eco Service zajmującą się skupem pustych kartridży, Klub Gaja i Lasy Państwowe. Finał akcji, podczas którego odbywa się wielkie sadzenie drzew, ma miejsce każdej jesieni. Wówczas widać, jak zebrane kartridże zamieniają się na drzewa.  Do tej pory dzięki zbiórce kartridży w polskich lasach przybyło już kilka tysięcy drzew.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj