Dzieci, które włączyły się w tegoroczną edycję akcji „Drzewko za Butelkę”, zebrały ponad 3,1 mln sztuk plastikowych butelek. To o 22,7 proc. więcej, niż w zeszłym roku.

Gdyby podczas ubiegłorocznej edycji Akcji, dzieci które zbierały niepotrzebne butelki, chciały zrobić z nich łańcuch, to miałby on długość 516 km czyli mniej więcej tyle ile ma Główny Szlak Beskidzki – najdłuższy szlak w polskich górach. W tym roku łańcuch byłby zdecydowanie dłuższy – liczyłby tyle, ile wynosi trasa z Warszawy do Karlskrony w Szwecji czyli 728 km. To długość wszystkich autostrad w Czechach! Innymi słowy – w tym roku w ramach przedsięwzięcia, dzieciom ze 166 placówek oświatowych w kraju, udało się zebrać o 22,7 % butelek więcej niż w ubiegłym roku.

W ramach tegorocznej edycji „Drzewko za Butelkę”, która prowadzona była od marca do końca maja, oprócz pobicia ubiegłorocznego rekordu, udało się także posadzić 3519 drzew i krzewów. Dzieci i młodzież zasadziła je wokół przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych w swoich miastach. Sadzonki dostarczyły w głównej mierze Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych.

W tym roku organizatorami przedsięwzięcia w 9 miastach Polski, było 14 firm chemicznych, skupionych wokół Programu „Odpowiedzialność i Troska” oraz Starostwo Powiatowe w Koninie. Najwięcej butelek, bo aż 581 346 szt. udało się zebrać w Puławach, a najlepszy zbieracz butelek tegorocznej edycji mieszka we Włocławku (to Kuba Gębka z Przedszkola Publicznego Nr 30, który zgromadził 26 699 szt. niepotrzebnych opakowań). 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj