W tegorocznej X edycji Akcji “Drzewko za butelkę”, która potrwa od marca do końca maja, uczestniczyć będzie tysiące młodych ekologów z 10 miejscowości: Bydgoszczy, Miszewa k. Gdańska, Włocławka, Tarnowa, Nowej Sarzyny, Puław, Brzegu Dolnego, Konina, Kołbaskowa i Warszawy.

Do Akcji włączyło się ponad 130 placówek oświatowych – przede wszystkim przedszkoli i szkół podstawowych. Nad tegoroczną Akcją pieczę sprawować będzie dziewięć firm chemicznych realizujących międzynarodowy Program „Odpowiedzialność i Troska” oraz Starostwo Powiatowe w Koninie i po raz pierwszy Gmina Kołbaskowo.

– Uczestniczymy w tym przedsięwzięciu, ponieważ akcja ta uświadamia wszystkim jak ważna jest właściwa gospodarka odpadami. Dzieci uczą się istotnych zachowań proekologicznych. Oprócz tego, jest to świetna zabawa i rywalizacja, która zostaje zawsze nagradzana w postaci upominków, dyplomów i dofinansowania do wycieczek szkolnych – mówi Małgorzata Sawicka, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M.C Skłodowskiej w Nowej Sarzynie.

Podczas Akcji uczestnicy otrzymują sadzonki drzew i krzewów, które posadzone wokół ich placówek, upiększają teren. Od kilku lat dostarczają je Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj