DIF Capital Partners zobowiązał się do kupna od OX2 dwóch projektów lądowych farm wiatrowych w Polsce o łącznej mocy zainstalowanej 63 MW.

DIF zainwestuje poprzez fundusz DIF Infrastructure Fund VI w dwa projekty lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 63 MW w województwach podlaskim i łódzkim. OX2 opracował projekty farm, które będą wyposażone w turbiny Vestas V126, na podstawie dostosowanej do ich potrzeb umowy „pod klucz”.

Projekty mają zostać oddane do eksploatacji do końca 2022 r. Po oddaniu farm wiatrowych do użytku, OX2 obejmie oba projekty zarządzaniem techniczno-komercyjnym. Na okres eksploatacji farm zostaną zawarte z polskim rządem kontrakty różnicowe, co zapewni stabilność przepływów pieniężnych na okres 15 lat.

Szacuje się, że w skali roku całkowita produkcja energii elektrycznej wyniesie ok. 200 GWh, co odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu ok. 50 tys. gospodarstw domowych i pozwoli ograniczyć emisję 70 tys. ton CO2 rocznie. Inwestycja wspiera również transformację energetyczną w Polsce, zwiększając moc zainstalowaną w projektach OZE i zmniejsza zależność państwa od produkcji energii z paliw kopalnych.

W gminie Grajewo, w powiecie grajewskim powstanie farma wiatrowa składająca się łącznie z 12 turbin (40 MW). Szacowana roczna produkcja energii: 131 GWh rocznie. Typ turbin to Vestas V126, 3,45 MW, wysokość całkowita 200 m.

W gminie Sulmierzyce, w powiecie krotoszyńskim powstanie farma wiatrowa składająca się łącznie z 7 turbin (23,1 MW). Szacowana roczna produkcja energii to 67,6 GWh. Typ turbin to Vestas 126, 3,3 MW, wysokość całkowita 200 m.

Czytaj więcej

Skomentuj