W 2010 r. Regionalne Centrum Ekologiczne na Europę Środkową i Wschodnią świętuje 20-lecie swojego istnienia. Obchody jubileuszu rozpoczęły się wczoraj w siedzibie głównej REC w Szentendre na Węgrzech.

Tegoroczny jubileusz to okazja do dyskusji na temat zagadnień związanych z ochroną środowiska w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej, a także nad dalszym kształtem i formą działania organizacji. Podczas dwudniowych obchodów odbędzie się m.in. High Level Round Table, podczas którego omawiane będą obecne i przyszłe działania liderów w dziedzinie ochrony środowiska. Przewidziana jest również sesja planarna z wystąpieniami przewodniczących delegacji i wieloletnich współpracowników REC.

Regionalne Centrum Środowiskowe na Europę Środkową i Wschodnią (The Regional Environmental Center for Central and Eastern Europe – REC) – to bezstronna, neutralna i niekomercyjna organizacja międzynarodowa. Główna siedziba REC mieści się na Węgrzech, natomiast biura krajowe w każdym z 17 krajów-beneficjentów, którymi są: Albania, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja i Węgry.

Misją organizacji jest pomaganie w rozwiązywaniu problemów ochrony środowiska w Europie Środkowej i Wschodniej. Centrum realizuje ją, wspierając współpracę pomiędzy organizacjami działającymi w ochronie środowiska poprzez wspomaganie swobodnej wymiany informacji oraz udziału społeczeństwa w podejmowaniu decyzji dotyczących ochrony środowiska. REC animuje też transfer dobrych praktyk w sektorze organizacji pozarządowych, które związane są z ochroną środowiska.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj