Podczas zakończonego w zeszłym tygodniu XXXV Zjazdu Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast poznaliśmy nazwisko zwycięzcy konkursu na Dyrektora Roku 2008. Został nim Piotr Przygoński, prezes Zarządu Alba Wrocław.

Konkurs o tytuł Dyrektora Roku to wspólna inicjatywa Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast oraz „Przeglądu Komunalnego”. Celem tego przedsięwzięcia jest nagrodzenie osób zasłużonych dla sektora gospodarki komunalnej, posiadających zdolności menedżerskie i wdrażających zasady nowoczesnej gospodarki odpadami.

Piotr Przygoński – od 2004 r. prezes Zarządu Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania – WPO Alba S.A. we Wrocławiu, od ponad 11 lat aktywnie działa na rzecz gospodarki odpadami i ochrony środowiska w kraju. W 1996 r. ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, a rok później studia dyplomowe (Diplom Kaufmann) na EAP w Berlinie. Po odbyciu rocznej praktyki w 1997 r. w Alba AG w Berlinie rozpoczął w 1998 pracę w spółce ALBA Polska na Górnym Śląsku. W latach 1999-2004 pracował na stanowisku prezesa Zarządu w spółce ALBA MPGK w Dąbrowie Górniczej, gdzie do tej pory jest członkiem Rady Nadzorczej. W roku 2003 okresowo pełnił również funkcję prezesa Zarządu w spółce ALBA PTS w Tychach. W 2004 został powołany na stanowisko prezesa Zarządu spółki akcyjnej WPO ALBA S.A. we Wrocławiu, a od 2007 r. równolegle pełni funkcję członka Zarządu w spółce ALBA Dolny Śląsk w Wałbrzychu. 

Oprócz Piotra Przygońskiego do nagrody nominowani byli:

Andrzej Kaczmarek – prezes Zarządu, Eko-Region, Bełchatów,
Tadeusz Kluba – prezes Zarządu, Sanipor Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno-Porządkowych, Gdynia,
Lech Matuszak – prezes Zarządu, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Kalisz,
Marek Wróblewski – dyrektor, Zakład Utylizacji Odpadów, Gorzów Wlkp.

Uroczyste wręczenie tytułu Dyrektora Roku 2008 i statuetki Heraklesa odbędzie się w Poznaniu, 23 listopada 2009 r. podczas Gali XIII Międzynarodowego Zjazdu Ekologicznego w przeddzień Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO'2009.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj