Andrzej Wojdyła, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej SANIKOM w Lubawce odebrał wczoraj tytuł Dyrektora Roku 2011. Konkurs organizowany jest przez Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast we współpracy z “Przeglądem Komunalnym”.

Uroczyste przyznanie tytułu Dyrektora Roku 2011 miało miejsce w Poznaniu podczas uroczystej Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON poprzedzającego Międzynarodowe Targów Ochrony Środowiska POLEKO 2012 w Poznaniu.

Celem Konkursu o tytuł Dyrektora Roku Zakładu Oczyszczania Miasta jest nagrodzenie dyrektorów/prezesów szczególnie zasłużonych dla sektora gospodarki komunalnej, wyróżniających się w swojej pracy, posiadających zdolności menedżerskie i wdrażających zasady nowoczesnej gospodarki odpadami.

W 1998 r. Andrzej Wojdyła skomercjalizował ówczesny zakład budżetowy w Lubawce, a tym samym stworzył spółkę prawa handlowego, zatrudniającą dzisiaj 140 osób. SANIKOM specjalizuje się głównie w wykonywaniu usług związanych z odpadami i wodno-kanalizacyjnych.

Zarządzane przez Andrzeja Wojdyłę przedsiębiorstwo początkowo swoje usługi świadczyło wyłącznie na terenie gminy Lubawka, a po przejęciu „Komunalspecu” spółka objęła swym zasięgiem także Kamienną Górę. Dziś udziałowcami SANIKOMU jest 17 gmin z powiatów kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, jaworskiego i złotoryjskiego. Andrzej Wojdyła jest twórcą Środkowosudeckiego Regionu Gospodarki Odpadami w oparciu o Zakład Unieszkodliwiania Odpadów, który budowany jest w Lubawce. Do inwestycji wartej ok. 43 mln zł przygotowywano się od 2005 r., jeszcze przed zmianą ustawy wprowadzającej nowy system zagospodarowania odpadów.

Oprócz Andrzeja Wojdyły nominację do tytułu Dyrektora Roku 2011 otrzymali:
– Edward Jabłoński – Prezes firmy SITA Zakład Oczyszczania Miasta S.A. w Bielsku-Białej
– Marian Kozera – Prezes Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowo Handlowego "RADKOM" Sp. z o.o.
– Andrzej Malara – Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach
– Andrzej Strykowski – Prezes Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S.A. w Ostrowie Wielkopolskim


 

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj