Ministerstwo Środowiska ogłasza nabór na dyrektorów parków narodowych: Białowieskiego i Biebrzańskiego. – Szukamy ludzi z pasją – mówi Janusz Zaleski, Główny Konserwator Przyrody.

Kandydaci na stanowiska dyrektorów muszą spełniać wymogi formalne, m.in. posiadać wykształcenie i wiedzę z zakresu ochrony środowiska i ekonomii oraz znać przepisy prawa dotyczące rachunkowości, finansów publicznych, prawa pracy, których znajomość jest niezbędna do zarządzania i kierowania parkiem. W kolejnym etapie kandydaci przedstawią komisji rekrutacyjnej swoje wizje zarządzania parkiem.

– Szukamy osób mających umiejętności managerskie, którzy nie tylko będą wykonywać swoje ustawowe obowiązki, ale zadbają też o pozytywny wizerunek parku. Kandydaci powinni być otwarci na współpracę z lokalną społecznością. Szukamy pasjonatów, którzy dobrze zatroszczą się o wspólne dobro, jakim jest park narodowy i przyroda – podsumowuje minister Zaleski.

Zgłoszenia można przesyłać do 12 sierpnia 2012 r. Rozstrzygnięcie konkursów i nominacje dla nowych dyrektorów parków spodziewane są we wrześniu.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj