Kolejny sukces zanotowali na swoim koncie Strażnicy Miejscy. W ostatni weekend podczas wspólnych patroli z Policją złapali na gorącym uczynku osoby dewastujące znaki drogowe oraz kosze na śmieci.
Ujęcie sprawców było możliwe dzięki zainstalowanym na terenie miasta kamerom monitoringu.
W sobotę tuż po północy dyżurny Straży Miejskiej zawiadomił patrol o dewastacji koszy na śmieci przy placu zabaw w dzielnicy Podwale. Sprawcy dewastacji, dwóch mężczyzn w wieku 21 lat i jeden 20-latek, zostali ujęci, gdy znajdowali się na ulicy Paderewskiego. Po wylegitymowaniu okazało się, że byli nietrzeźwi.
Natomiast w niedzielę strażnicy odebrali od dyżurnego zgłoszenie, że mężczyzna ubrany w brązową kurtkę z kapturem wyrywa na ulicy Broniewskiego znak drogowy. Wraz z nim było pięć osób. Służby miejskie natychmiast udały się na miejsce i ujęły młodego człowieka, który zdążył ze znakiem przejść aż do ulicy 3 Maja i cisnąć go w krzaki. Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna był w stanie nietrzeźwym.
Po raz kolejny w wykryciu przestępstw niebagatelną rolę odgrywa monitoring. Okazuje się, że jest to jedno z najskuteczniejszych narzędzi w walce z drobną przestępczością. Na terenie Jaworzna funkcjonuje 36 kamer. W niedługim czasie planowane jest objęcie monitoringiem każdego wjazdu do miasta. Docelowo władze miasta chcą zainstalować monitoring we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych.


Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj