W sobotę Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu już po raz kolejny otwiera bramy składowiska w Suchym Lesie dla wszystkich zainteresowanych tym, jak zagospodarowywane są śmieci w Poznaniu, jak funkcjonuje firma oraz jakie prowadzi działania związane z ochroną środowiska.

Wszyscy niezmotoryzowani, którzy chcą odwiedzić składowisko, zostaną bezpłatnie przewiezieni autobusem podstawionym na pętli autobusowej na  os. Jana III Sobieskiego. Pierwszy wyjazd planowany jest na  godzinę  9.30, drugi na 10:30. Podróż umilą Felek Flaszka i Brat Pet.

Na Składowisku odbędą się dwie wycieczki ścieżką edukacyjną – o godzinie 10:00 oraz 11:00. Dzieci i dorośli będą mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem składowiska i dowiedzą się, w jaki sposób są przyjmowane odpady i co się z nimi dzieje. Trasa wycieczki prowadzić będzie do placu zabaw i laboratorium czystej energii. Na najmłodszych czekać też będą inne atrakcje, m.in. dmuchana zjeżdżalnia, trampolina oraz upominki.

Po zwiedzeniu składowiska, organizator – Zakład Zagospodarowania Odpadów – zaprosi wszystkich gości na smaczną grochówkę mistrza kuchni.

źródło: poznan.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj