Łódzka Spółka Infrastrukturalna włączyła się w tegoroczne obchody Światowego Dnia Wody.

W pasażu Schillera otwarto wystawę zdjęć Andrzeja Wacha, dokumentującą prace przy realizacji projektu, którego celem jest rozbudowa i modernizacja miejskiej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992. Co roku dzień ten obchodzony jest 22 marca. W tym roku ze względu na okres świąteczny obchody Światowego Dnia Wody zostały zaplanowane 20 marca. Jego tematem przewodnim jest problematyka dostępu do wody i kanalizacji.

– Łódź ma najlepsza wodę i dba o jej jak najlepszą dystrybucję. Chronimy również środowisko, właśnie przez rozbudowę i modernizację sieci kanalizacyjnej. Na wystawie pokazujemy zdjęcia, które obrazują, jak wielka jest skala podjętych prac – powiedział podczas otwarcia wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski.

„Wodociągi i Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi II” jest jednym z największych projektów środowiskowych Funduszu Spójności spośród wszystkich realizowanych w Polsce. Po zakończeniu inwestycji dostęp do sieci wodociągowej i sanitarnej uzyska około 42 tys. mieszkańców Łodzi, co spowoduje, że 99 proc. łodzian będzie miało dostęp do sieci wodociągowej, a 98 proc. do sieci kanalizacyjnej.

Źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj