“Nasza Planeta – Mój Dom” – partnerstwo organizacji pozarządowych, środowisk akademickich i przedsiębiorców na rzecz zrównoważonego rozwoju zorganizowała wczoraj w Poznaniu w ramach Dni Ochrony Środowiska festyn edukacyjny.

W programie festynu „Dzień ze środowiskiem dla małych i dużych” znalazła m.in. się akcja rozdawania w Poznaniu razem z „Głosem Wielkopolskim” ekologicznych toreb na zakupy, spotkanie ambasadorem kampanii „Be a changer” Tomaszem Zubilewiczem, atrakcyjne konkursy z nagrodami, doświadczenia i prezentacje dla zaproszonych dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum, a także atrakcje dla studentów i przechodniów, na stoiskach poświęconych poszczególnym elementom środowiska i zagadnieniom związanym z ich ochroną.

Po zakończeniu festynu odbył się happening – czyli przemarsz organizatorów, zaproszonych gości i uczestników festynu z Placu Wolności na Stary Rynek, ulicą Półwiejską pod Stary Browar i powrót pod Ratusz na Starym Rynku gdzie nastąpiło oficjalne zakończenie II obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Uczestnicy przemarszu promowali ochronę środowiska w gospodarstwie domowym, np. oszczędzanie energii poprzez gaszenie zbędnego oświetlenia, oszczędzanie wody, robienie przemyślanych zakupów. Rozdawali broszury i ulotki informacyjne. Akcja służyła zwróceniu uwagi na możliwość oszczędzania i ochrony środowiska poprzez stosowanie prostych zasad w życiu codziennym.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj