Troska o naturalne środowisko przestała być domeną organizacji ekologicznych. Ochronę przyrody coraz bardziej biorą sobie też do serca technologiczni potentaci, m.in. Google. Z myślą o przypadającym dziś Dniu Ziemi internetowy gigant przygotował specjalną witrynę propagującą proekologiczne działania i postawy.

Nową stronę dedykowaną Dniu Ziemi uruchomiono pod adresem http://www.google.com/earthday08/. Przy jej tworzeniu wykorzystano inne popularne serwisy Google – Google Earth oraz Google Maps. Po wejściu na wspomnianą witrynę można zamieścić swoją ekologiczną deklarację i napisać, w jaki sposób samemu dba się o środowisko. W formularzu umożliwiającym przesłanie deklaracji znajduje się miejsce, w które wpisujemy kod pocztowy. Dzięki temu zostanie ona przypięta do mapy w miejscu naszego zamieszkania i oznaczona symbolem listka.

Bezpośrednio ze strony poświęconej Dniu Ziemi możemy się przenieść do serwisu Google Checkout umożliwiającego przekazywanie datków na rzecz organizacji ochrony przyrody. Naszą darowiznę możemy dedykować wybranym osobom, np. bratu albo przyjaciółce, którzy zostaną poinformowani o naszym geście e-mailem.

W ramach walki z globalnym ociepleniem możemy również zaplanować sobie podróż z wykorzystaniem transportu publicznego. W tym celu wystarczy odwiedzić stronę http://www.google.com/transit.

źródło: dziennik.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj