Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Dziennikarze dla klimatu

Dziennikarze dla klimatu
24.11.2014, o godz. 10:28
czas czytania: około 2 minut
0

Już po raz drugi, w konkursie „Dziennikarze dla klimatu”, nagrodzono najlepsze prace popularyzujące wśród społeczeństwa tematykę ochrony klimatu. Uroczysta gala wręczenia nagród obyła się 19 listopada br. w Zamku Królewskim w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczył minister środowiska Maciej Grabowski.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Minister Grabowski otwierając galę podkreślił: – Dla ochrony klimatu duże znaczenie mają codzienne nawyki i zachowania każdego Polaka. Działania takie jak oszczędzanie wody, korzystanie z komunikacji miejskiej czy wyłączanie światła w pomieszczeniach, których nie używamy. Choć wydaje się to banalne – dla środowiska te czynności mają wymierny efekt. Żaden polityk nie wyjaśni tego Polakom lepiej niż dobry dziennikarz.

"Dziennikarzami dla klimatu” zostali autorzy prac publicystycznych, którzy w najbardziej interesujący i rzetelny sposób przedstawili problemy, konsekwencje i zagrożenia zmieniającego się klimatu. Nagrodę główną otrzymała Ewa Podolska, dziennikarka radia TOK FM za dwa cykle audycji: “Rozmowy o klimacie” oraz “Energia dla klimatu”.

Ponadto nagrodzono:
Edwina Bendyka, dziennikarza tygodnika Polityka za artykuł “Dobry klimat dla klimatu”;
Andrzeja Paplińskiego, dziennikarza miesięcznika MURATOR za zestaw filmów poświęconych domom pasywnym, ogniwom fotowoltaicznym i zmianom w instalacji grzewczej, dostępnych na stronach internetowych TV MURATOR.

Dodatkowo, ze względu na wyrównany i wysoki poziom zgłoszonych prac, podobnie jak w zeszłym roku, jury przyznało 3 wyróżnienia. Otrzymali je:
Marcin Popkiewicz, dr Aleksandra Kardaś oraz prof. dr hab. Szymon Malinowski z portalu Nauka o klimacie za cykl publikacji, ogółem 62 pozycje;
Nina Kinitz z redakcji Przeglądu Komunalnego za artykuł “Jak przekuć słońce w złoto”;
Michał Olszewski z portalu Chrońmy klimat za artykuł “Między Śląskiem a kowadłem”.

Do 2 edycji konkursu „Dziennikarze dla klimatu” zgłoszono 121 prac, w tym 107 prasowych, 10 internetowych, 4 radiowe i 1 telewizyjne – to o 13% więcej niż w roku ubiegłym.

Konkurs „Dziennikarze dla klimatu” jest organizowany przez Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS działający przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich wspólnie z Deutsche Bundesstiftung Umwelt (Niemiecka Fundacja Federalna Środowisko).

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja działań na rzecz ochrony klimatu. Konkurs ma za zadanie wyróżnić prace dziennikarzy (ich utwory) zaangażowane w tematykę klimatu wśród społeczeństwa, także wśród społeczności lokalnych, promować nowatorskie rozwiązania mające istotny wpływ na przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom klimatycznym. W sposób przystępny i zrozumiały (ale niebanalny) uświadamiać o zagrożeniach klimatycznych, jak powodzie czy huragany, których siła i liczba rośnie.

Dodatkowe informacje: http://www.dziennikarzedlaklimatu.pl/.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024