Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Dziewięciu chętnych na jedno Mieszkanie Plus w Świdniku

Dziewięciu chętnych na jedno Mieszkanie Plus w Świdniku
PAP
14.04.2021, o godz. 8:58
czas czytania: około 2 minut
0

950 wniosków wpłynęło dotychczas od osób zainteresowanych najmem lokali w ramach programu Mieszkanie Plus w Świdniku (Lubelskie). To oznacza dziewięciu chętnych na jedno mieszkanie – poinformowała we wtorek spółka PFR Nieruchomości.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Wnioski można jeszcze składać do 15 kwietnia.

Inwestycja w Świdniku w ramach programu Mieszkanie Plus to dwa czterokondygnacyjne bloki we wschodniej części miasta przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota”. Do dyspozycji przyszłych najemców jest 108 mieszkań – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Ich średni metraż wynosi około 50 mkw. Inwestycja zostanie przekazana do najmu w czwartym kwartale 2021 roku.

Nabór wniosków ruszył 15 marca. „Na 108 mieszkań realizowanych w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego wpłynęło 950 wniosków, co oznacza ponad dziewięciu chętnych na jedno mieszkanie” – podano we wtorkowym komunikacie.

Wszystkie mieszkania w Świdniku będą oferowane w standardzie podstawowym – z pomalowanymi ścianami, panelami podłogowymi, białym montażem, glazurą i terakotą w łazienkach i częściach kuchennych. „Oznacza to, że wprowadzający się będą musieli jedynie urządzić kuchnię i wnieść do mieszkania meble” – podała spółka.

Nabór najemców mieszkań powstałych z rządowego programu mieszkaniowego składa się z dwóch etapów. Pierwszy to zebranie wniosków, które w Świdniku można wypełnić na stronie internetowej www.swidnik.mdr.pl. Należy to zrobić do 15 kwietnia. Następnie w ciągu 14 dni trzeba dostarczyć niezbędne dokumenty.

„Po zebraniu wniosków samorząd przygotuje listę aplikujących uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. Zgodnie z kryteriami pierwszeństwa, przyjętymi przez Radę Miasta Świdnik, na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, samotni rodzice, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia, posiadacze książeczek mieszkaniowych założonych przed październikiem 1990 roku” – informuje spółka.

Jak podkreślono, o mieszkanie w Świdniku może ubiegać się każdy, nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych.

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor.

W pierwszym półroczu 2021 roku spółka PFR Nieruchomości w ramach programu Mieszkanie Plus planuje uruchomienie naboru na inwestycje w Krakowie, Dębicy, Radomiu, Mińsku Mazowieckim oraz Łowiczu. To łącznie 1040 mieszkań.

W styczniu tego roku spółka ogłosiła nabór na 513 mieszkań w Katowicach. W ramach tego naboru wpłynęło aż 2116 zgłoszeń, których weryfikacja niebawem się rozpocznie. Kolejna inwestycja, której nabór rozpocznie się już 10 maja, to Mińsk Mazowiecki i osiedle przy ul. Klonowej, gdzie będzie 138 mieszkań.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024