Podczas epidemii niemożliwe jest prowadzenie aktywnych działań z zakresu edukacji ekologicznej, takich jak warsztaty, realizacja pikników ekologicznych czy prelekcji. Nie znaczy to jednak, że należy zupełnie zrezygnować z takich inicjatyw, ale wykorzystywać inne narzędzia i metody zwiększania świadomości ekologicznej mieszkańców – wyjaśnia Małgorzata Masłowska-Bandosz, dyrektor ds. edukacji ekologicznej w firmie Abrys.
– Działać edukacyjnie trzeba również teraz. Czekanie ze swoimi ekologicznymi inicjatywami na powrót do “normalności” i przekładanie ich na jesień jest obarczone wieloma zagrożeniami, które mogą w efekcie spowodować brak możliwości ich realizacji – mówi Małgorzata Masłowska-Bandosz.
– Epidemia koronawirusa na pewno nauczy nas innego podejścia do działań edukacyjnych. Po jej zakończeniu nadal z pewnością będziemy realizować działania w tradycyjnej formie, jak pikniki, prelekcje i warsztaty, ale będziemy też korzystać z innych, wymuszonych sytuacją rozwiązań – dodaje.
Jakie działania edukacyjne można podejmować w czasie dystansowania społecznego? – O tym będziemy szeroko mówić podczas organizowanego przez nas webinarium „Edukacja ekologiczna – bezpieczna i skuteczna”, które odbędzie się 17 kwietnia – zaznacza Małgorzata Masłowska-Bandosz.
Więcej informacji o webinarium można znaleźć TUTAJ.
Observator
Komentarz #51715 dodany 2020-04-08 16:11:30
Tego typu edukacja ekologiczna powinna być gratis, tym bardziej, że jesteśmy w takim wyjątkowym okresie kryzysowym. Abrys- kasa kryzysowa i to duża.